CROSS COUNTRY: Wiltshire Schools Championships results

Senior girls: 1 Alex Mundell (Sa) 16:16; 2 Emily Clarke (Sa) 16:37; 3 Florence Powell (Sa) 17:28; 4 Grace Hinton (WW) 19:20; 5 Valeria Shunina (WW) 19:56; 6 Bethan White (WW) 20:29.

Inter girls: 1 Hermoine Seymour (Sa) 15:38; 2 Kirsty Stanley (NW) 16:34; 3 Grace Lavelle (NW) 16:40; 4 Ellen Lindsey (NW) 17:01; 5 Charlotte George (S) 17:05; 6 Hannah Thomas (K) 17:14; Moira Connor (K) 17:48; 8 Anna Wolf (NW) 17:57; 9 Katherine Townsend (WW) 18:01; 10 Miranda King (NW) 18:07.

Teams: 1 North Wiltshire 38; 2 Swindon 82; 3 West Wiltshire 127.

Junior girls: 1 Yasmin Watling (NW) 12:23; 2 Zoe Wassell (NW) 12:37; 3 Caitlin Wosika (WW) 14:07 4 Kirsty Roberts (NW) 14:18; 5 Rachel Lang (Sa) 14:37; 6 Ariana Watling (NW) 14:45; 7 Naomi Griffiths (WW) 14:50; 8 Keira Reavill (Sa) 14:51; 9 Heidi Porter (Sa) 15:10; 10 Freya Jamieson (S) 15:18.

Teams: 1 Salisbury 61; 2 West Wiltshire 83; 3 Swindon 134.

Minor girls: 1 Fleur Sams (Sa) 11:38; 2 Jade Littlechild (NW) 11:45; 3 Perrine Corlin (NW) 11:50; 4 Caroline Brenchley (NW 11:56; 5 Jamie Kimber (S) 12:05; 6 Lucy Fitzpatrick (NW) 12:08; 7 F Castle (Sa) 12:15; 8 Flora Guy (NW) 12:31; 9 Katie Strange (NW) 12:36; 110 Rebecca Service (Sa) 12:40.

Teams: 1 North Wiltshire 32; 2 Salisbury 72; 3 Kennet 122.

Senior boys: 1 Alex Carter (WW) 24;30; 2 Will Christofi (K) 24:44; 3 Nyle Clinton (S) 24:49; 4 Will Ballard (K) 25:48; 5 Alex van Dyke (Sa) 25:51; 6 Tony Hogan (K) 26:11; 7 Alex Bampton (S) 26:39; 8 Matt Raymond (S) 27:23; 9 Ben Complin (Sa) 27:43; 10 Tom Baskerville (S) 30:00.

Teams: 1 Kennet 25; 2 Swindon 28.

Inter boys: 1 Oliver Shad (WW) 21:47; 2 Harry Palmer (WW) 21:50; 3 Kieran Garraway (S) 21:52; 4 David Buce (NW) 22:23; 5 Gio Downie (Sa) 22:35; 6 Ethan Jones (NW) 22:38; 7 Jacob Platt (K) 22:54; 8 Kieran Cooper (S) 22:58; 9 Jake Rawkins (Sa) 23:04; 10 Jay Painter (NW) 23:33.

Teams: 1 Swindon 24; 2 Salisbury 78; 3 West Wiltshire 83.

Junior boys: 1 John Howorth (WW) 14:21; 2 Robert Howorth (WW) 14:23; 3 Cameron Perkins (NW) 14:27; 4 Jaymee Domoney (Sa) 14:31; 5 henry Dixon (WW) 14:42; 6 Elliot Lassiter (K) 14:50; 7 Louie Torto (NW) 15:9; 8 Freddie Webb (WW) 15:11; 9 Callum Short (K) 15:36; 10 Sean Johnson (NW) 15:40.

Teams: 1 West Wiltshire 54; 2 North Wiltshire 60; Salisbury 98.

Minor boys: 1 Hayden Atkins (WW) 11:10; 2 Jonah Veakins (WW 11:12; 3 Finley Lloyd-Gilmore (Sa) 11:46; 4 Jack Townsend (S) 11:52; 5 Toby Leslie (S) 11:56; 6 Ashley Harrison (NW) 12:05; 7 Charlie Stockley (WW) 12:11; 8 Taylor Oakley (Sa) 12:14; 9 Tom Fowler (K) 12:17; 10 Toby Kutassy (S) 12:19.

Teams: 1 North Wiltshire 74; 2 Swindon 77; 3 West Wiltshire 97.

Key: K=Kennet; S=Swindon; Sa=Salisbury; NW=North Wiltshire WW=West Wiltshire

REPORT, REACTION & PICTURE SPECIAL FROM SATURDAY'S CHAMPIONSHIPS IN THURSDAY'S GAZETTE & HERALD AND FRIDAY'S WILTSHIRE TIMES

Comments

Comments are closed on this article.

click2find

Get Adobe Flash player
About cookies

We want you to enjoy your visit to our website. That's why we use cookies to enhance your experience. By staying on our website you agree to our use of cookies. Find out more about the cookies we use.

I agree